Джулкица Сакич, дъщерята на покойния Синан: Рашид би взел всичко за себе си, ако можеше, а Медо е мъртъв за мене (ИНТЕРВЮ)Джулкица Сакич

НачалоИнтервю

Джулкица Сакич, дъщерята на покойния Синан: Рашид би взел всичко за себе си, ако можеше, а Медо е мъртъв за мене (ИНТЕРВЮ)

Докато беше жив, Синан раздели всичко, което имаше, между своите деца и никой от нас не е бил ощетен.

Срещнахме Джулкица Сакич на едно музикално събитие в швейцарския град Базел, където тя живее заедно със съпруга и децата си. В началото на разговора веднага я попитахме дали в дома на Сакич положението се е оправило поне малко след смъртта на Синан.

Майка ми е отчаяна

,,Не, положението изобщо не се е променило. Майка ми е отчаяна, брат ми също, а и на мене не ми е лесно. На тях може и да им е по-лесно, защото се срещат всеки ден с нещата на татко, а аз не. Разплаква ме всяка дреболия, особено някоя негова песен.”

Джулкица Сакич

Джулкица Сакич

  • А дали се успокоиха нещата между вас в семейството?

,,Честно казано, между мене, майка ми и Ален никога не е имало някакви проблеми, които трябва да се решават, всичко това ни сближи още повече и никога повече никой няма да успее да ни вкара в конфликт или раздор. Ние не сме се месили в нищо, не сме правили нищо на никого, за всичко си има държавни институции, които са компетентни по въпроса. Всеки, който иска да започне нещо срещу нас, трябва да го направи сам, трябва да се потруди да докаже всичко, ако изобщо има нещо такова, да го даде и представи пред институциите, които отговарят за това нещо. Ние не сме готови за това, а и нямаме желание, защото нямаме причини да го направим.”

  • А какво иска Рашид от вас и по специално от Сабина?

,,Той иска всичко. Ако можеше, би взел всичко за себе си. Но вече сме говорили по тази тема, докато баща ми беше жив, той контролираше всичко. Докато беше жив, Синан раздели всичко, което имаше, между своите деца и никой от нас не е бил ощетен. Вече няма нищо, което трябва да се разделя. Къщата е на майка ми, всъщност всичко останало е нейно.”

  • Сабина бои ли се от Рашид?

,,Не, защо трябва да се бои, никой от нас не се страхува от него. И точно защото никой не се страхува от него, затова му се противопоставихме.”

  • Той те обвини публично, че си била в затвора за кражба?

,,Ако това не беше тъжно, би било наистина смешно. Той има право, аз съм известна като крадла и вероятно той знае това най-добре. Защото аз винаги ,,крадях” любовта на Синан, която трябваше да получи той. Този човек не знаеше да цени и уважава това, което имаше, и това вече е негов проблем, а не мой. И изобщо не искам да коментирам изказването му за това, че съм била в затвора, защото то не е достойно за какъвто и да било коментар.”

  • Мислиш ли, че Рашид ще ви осъди?

,,Нека го направи, съдилищата са за това. За всичко трябва да има доказателство, а на мен ми трябва съвсем малко за да го дам под съд за всички лъжи, казани от него, които са цял куп.”

  • Говори се, че Медо Сакич иска да продължи да пее. Дали има някакъв шанс до достигне поне 5% от успехите на Синан?

,,Питаш ме за хора, които не познавам. Въобще не знам кой е Медо. Погребах този човек, още докато баща ми беше жив. Медо Сакич е мъртъв за мене.”

Джулкица Сакич

Джулкица Сакич

  • Защо?

,,Не посещаваше татко, защото бащата е баща и когато е жив, когато се нуждае от тебе, а не когато умре. Рашид имаше щастието да излезе по-рано от затвора и имаше шанс да посети баща ми, но всички ни оплюха, освен брат ми Ален и братятата ми Ернест и Елвис, които бяха с баща ми по 24 часа в денонощието. Само ние четиримата сме, няма други. Един час преди татко да умре, той е търсел ръцете на Ернест и Елвис, говореше с мен по телефона и е прегръщал и целувал Ален и мама.”

Улица в Лозница

  • Разочарована ли си от колегите на Синан, които не дойдоха на погребението и дори не пратиха съобщение…?

,,Това изобщо не ме учуди, може би беше странно за майка ми, може би тя очакваше повече. Но и докато баща ми беше жив, много от тях дори не се обадиха да го попитат за здравето му.”

  • Как е майка ти Сабина?

,,Много ѝ е тежко, наистина много. Все чака нещо, чака татко да ѝ се обади, чака го както някога, когато е отивал на турне и чака да се върне. И на мен ми е трудно, когато ѝ се обадя и тя ми каже, че не спи по цели нощи, че плаче. Казва, че често ѝ се явява на сън.”

  • Дали някой от естрадата е предложил да се направи концерт в памет на Синан?

,,Засега никой, а дори се говореше, че една от улиците може да се кръсти на Синан. Но засега нищо от това не се е случило, говоря конкретно за Лозница.”

Ще надживее всички нас

  • Погребан, забравен или…?

,,Не, баща ми Синан Сакич никога няма да бъде забравен, неговите песни ще живеят вечно и ще ни надживеят. Неговите фенове никога няма да го забравят. Бях на участие на Вики Милкович и Ибро Бублин, настръхнах и се разплаках, когато започнаха да пеят песните на баща ми. Докато има такива като нея, той ще живее вечно. Тук са и Ацо Пейович, Драгана Миркович, Шабан, Кеба, Шемса, Миле, Ханка и всички негови колеги, които дойдоха да го изпратят в последния му път. Благодаря им от сърце.”

Източник и снимки: expresstabloid.ba

КОМЕНТАРИ

WORDPRESS: 0